Listopad 2012

Ambasáda

29. listopadu 2012 v 18:32 Před odletem
Vážení a milí,
dneska byl pro mě velice krutý den,jelikož můj budík mě vzbudil již v 5:30 hodin ráno,ano nevidíte špatně,ještě teď se mi z toho dělá špatně, když to píšu :D No byla jsem úplně šokovaná, že je venku tma :D A proč jsem tak brzo vstávala? No samozřejmě to nebylo pro to, že jsem chtěla zkusit, jestli mi funguje budík na mobilu....Důvodem byla objednaná schůzka na ambasádě.Na schůzku jsem naštěstí šla nejen já, ale i Káťa, která semnou letí do USA. Já byla objednaná na 8:30 a ona na 9:00, tak jsem si daly sraz na Malostranské. No musela jsem na slečnu Kateřinu nějakou tu minutu, počkat(přesněji to bylo něco kolem 15 min,měla by se stydět holka:D) ale dovedla nás na ambasádu, takže budiž jí odpuštěno :) K ambasádě jsem díky naší časové rezervě přišly brzy, a tak nás pán ochranář nechtěl pustit dovnitř. Naštestí jsme našly blízký Mcdonalds,kde jsme vypily kafíčko a zkontorlovaly, zda máme stejné papíry...ufff nic mi nechybělo:) Na ambasádě to byla nakonec pohodička .Po tom co jsem prošli kontrolou, zda nejsme nájemní vrazi či teroristi, jsme na sebe museli připnout žluťoučké cedulky. Musím říct, že mi ta cedulka zvedla můj sexappeal minimálně o 100 % :D:D:D S novým zvýšeným seběvědomím (samozrejmě způsobeným ničím jiným než cedulkou:D)jsme se vydaly do prvního patra, kde jsme postupně obešly 3 okénka. V prvním jsme odevzaly všechny potřebné papíry,v druhém zaplatily za vízum a ve třetím jsme se již setkaly s panem konzulem. Sympaťák Steve se zeptal na pár otázek,vzal si moje otisky a dal mi to vytoužené razítko,podpis a slib, že pas s vízem mi přijde do 3 dnů. Tak snad Stíví nekecal:D Po tom co to samé absolvovala i Káťa, jsme se vydaly do víru velkoměsta :D no zjistili jsme, že vířít ráno v půl 10 jaksi nejde, jelikož restaurace otvírají nedříve v 10h. No, ale nejsme žádné bábovky a jak se říká,kdo si počká, ten se dočká:) I my se dočkaly a už v 10:05 jsem si vínečkem připíjely na ty naše víza:)No a přípitek se opakoval ještě párkrát :D samožřejmě nejsme žádné amatérky a proto jsme se i kvalitně najedly a hodili do sebe 2 kávičky:) Prostě zase super den to byl :) díky Káťo za skvělou společnost:) zopakujeme to na po předodletové schůzce a v letadle:D

Vínu zdar :D

Tinuška :D

6 týdnu do odletu

26. listopadu 2012 v 17:22 Před odletem

Tak včera moje odpočítavadlo zaznamenalo, že do odletu mi zbývá nějakých 42 dní. Na jednu stranu mi příjde, že mám ještě moooře času, na druhou stranu, pamatuju si jak jsem do odletu měla přes dva měsíce. Navíc za chvíli je prosinec, narozky,Vánoce, Silvestr, no a než se naději, tak je 7.ledna :) Pro ty co to neví, tak právě 7.ledna odlétám směr New Jersey na 3 denní školení a po té směr California. Naštěstí nepoletím sama, ale poletí semnou Miška a Káťa.Sice jen do NJ, ale alespoň něco J kéž bych seděla alespoň s holkama někde u sebe. Pokud se to nepovede,tak nevím, jak tu cestu přežiju!!! Už mám ve svém auapirroomu letenku a zní to šíleně. V 9:30 odlétám směr Mnichov, kam dorazím zhurba za hoďku. Zde potom čekám do půl 4 na letadlo směr NJ. Čekání si s holkami určitě zkrátíme kafíčkem a nějakým dobrým jídlem :D Let do Ameriky pak trvá 9 h 10min, což mi přijde šílené!!!Nevím jak to přežiju, ale co USA za to stojí ne:) no a po 3 dnech co strávím v NJ mě čeká další let trvající 6,5 h,děs běs!!Doufám, že na školení bude alespoň někdo kdo poletí stejným směrem:) Závidím Mišce, které potrvá cesta k rodině půl hodiny autem :D Docela jsem se divila, že už mám letenku, když ještě nemám vízum,ale snad ho ve čtvrtek na ambasádě dostanu :)
Co se týče rodinky, tak jsme stále v kontaktu přes email. Z Charlotte-hodného dítěte, se podle slov Lary stal terorista :D Ze školy si prý nosí ne moc pěkné návyky chování a sprosté slova. No asi se mám na co těšit :D , ale Lara psala, že tohle jí rozhodně tolerovat nebude, tak snad se do ledna uklidní nebo bude mít holka pěknou vojnu :D Minulý týden mi dokonce od nich přišel balíček, ze kterého jsem měla obrovskou radost!!! Největší radost jsem měla z přáníčka, které mi nakreslila Charlotte:)
Tady je fotka toho balíčku


Já Charlotte také poslala balíček, ve kterém byla stavebnice Duplo, protože bude mít v prosinci narozeniny. No řeknu Vám je to teda pěkná pálka za tu poštu. Balíček vážil necelé 2 kila a platila jsem 670 Kč. Dalo by se to poslat i za 400 Kč, ale to by bylo lodní dopravou a trvalo by to 30-45 dní, takže jsem si raději připlatila. Doufám, že tento týden jí to dojde.
Jinak minulý týden jsem byla s Luckou a Ráďou v Praze. Jsou to holčiny, které znám přes stránky Aupair na FB. Holky šly na ambasádu, tak jsme se domluvili, že přijedu do Prahy a zajdeme někam na obídek a koukneme ještě po nějakých dárcích pro rodinu:) Musím říct, že setkání se fakt povedlo, bylo to super, až tedy na hnusný oběd co jsme měli. Ale já si dala 3 skleničky vínka a bylo mi krásně:)
No tak to bude asi pro dnešek všechno, musím jít psát ten posranej pre-departure projekt. Už to dělám strašně dlouho, ale pořád mám jen 7 stránek, jelikož o tom více mluvím, než dělám :) Mějte se krásně:)

Týna:)

Od vybrání agentruy až k vybrání rodinky

26. listopadu 2012 v 1:58 Začátky

Jakmile jsem se rozhodla, že odjedu jako aupair právě do USA, věděla jsem, že nejsnazší a nejbezpečnější cestou jako toho dosáhnout, je, jet přes agenturu. Jsem od přírody dost velkej posera, takže jet do Ameriky na vlastní pěst,tak že si seženu rodinu někde na netu, mě ani ve snu nenapadlo. Asi moc koukám na filmy, ale při představě, že si najdu rodinu někde online přes inzerát se mi vybaví jen to,že tam přijedu a v lepším případě na mě nikdo čekat nebude,v tom horším případě už vidím rodinu, co na mě po týdnu vyzkouší ostrost svých nově nabroušených nožů!!! No jak říkám posera :D Tudíž jsem si na netu našla stránky společnosti Student Agency(SA). Věděla jsem, že jedna moje kamarádka je v USA jako aupair právě s touto společností a že je s nimi spokojená. Já sama jsem s SA byla po maturitě na 6-ti týdenním jazykovém kurzu v GB a nemůžu si na jejich služby stěžovat. Po přečtení všech informací týkajících se aupair pobytu v USA jsem napsala mail do agentury s tím, že bych chtěla přijít rovnou na registrační pohovor. Ovšem než jsem šla na tento pohovor, musela jsem získat snad milion papírů, no dobře milion ne, ale bylo jich dost :) Posuďte sami:lékařské potvrzení od doktora, výpis z rejstříku trestů, kopii pasu, kopii řidičáku, pasovou fotku, charakterovou referenci a samozřejmě velice důležité dvě reference o hlídání dětí- S tím nebyl samozřejmě žádný problém, protože děti miluju že :D no a snad nejhorší věcí co jsem v této fázi musela udělat, bylo natočit video pro potenciální "host family", ale tuto část bych raději nerozebírala :D jen řeknu k tomu to, že nebýt pár skleniček vína, video by nevzniklo:) jo kamarád víno mě nikdy nezklame. Po tom, co jsem všechny potřebné věci nashromáždila, jsem se pustila do online vyplňování přihlášky. To byl taky pěkný opruz zakončený dopisem hostitelské rodině. No nemusím Vám asi říkat, že všechno co jsem řekla na tom videu, jsem opakovala i v tom dopise. No co jiného tam taky člověk má vymýšlet.
19.září jsem si to mířila přímo do Pražské pobočky SA. Samozřejmě jsem chvilku bloudila, vešla do jiné budovy SA, ale nakonec jsem úspěšně našla kancelář slečny Anety. Mimochodem byla to moc míla slečna. Náš pohovor začal nějakým papírováním, předáním všech potřebných materiálů co jsem donesla a pak to začlo….to čeho jsem se nejvíce obávala, pohovor v angličtině….a víte co? Po vojně je každý generál :D takže pohovor-totálně v pohodě :D Ne fakt ptala se mě na to proč chci jet do USA, na děti, jaká by měla být auapir, jak si představuju typickou americkou rodinu, pak série otázek co bych dělala kdyby… atd…Po tomto pohovoru následoval trapný americký psychotest.Otázka typu:když jdete ven oblékáte se sexy? :D….No prostě no comment…Po tomto "psychotestu" mi slečna již jen řekla jaký teď bude postup agentury,že nejdříve prověří dodané reference, zkontroluje online přihlášku a pokud to bude všechno v pohodě,tak pošle můj profil americké agentuře Aupaircare se kterou spolupracuje. Tak začalo první čekání:) čekala jsem na schválení do 28.září, tudíž to trvalo 9 dní. Říkala jsem si, že to čekání je hrozný, ale nenene to nejhorší čekání bylo teprve předemnou:)
Ano zasvěcení vědí, že nejhorší čekání je fáze MATCHING neboli fáze, kdy máte už svůj profil schválený, jste v databázi společnosti Aupaircare a tudíž jste viditelní pro rodiny. Systém je nastaven tak, že pokud nějaká rodina projeví o Vás zájem a jsou tedy INTERESTED, přijde Vám na mail email. A anoooo tady je ten problém, málo kdo se ubrání neustálému kontrolování emailů :D Ti chytřejší si nastaví v mobilu upozornění na mail.( já ten chytřejší člověk nebyla, ale chtěla jsem být :D bohužel se mi to nějak nepovedlo nastavit. Né není to tím, že jsem blondýna ale tím, že můj mobil je blondýn:))
Americkou agenturou jsem tedy byla schválená v noci z pátku na sobotu. V sobotu ráno se probudím, rychle kouknu na mail a vidím to tam-nejen to, že jsem schválená, ale i to, že o mě už projevila zájem první rodina. No asi Vám nemusím říkat, jak jsem skákala vysoko do stupu :D. Navíc když jsem si přečetla co je to za rodinu-Californie, 2 holčičky-8 a 11, aktivní sportovně založená rodina, takže to pravé ořechové pro mě:) Tak jsem celé dopoledne smolila email:) Říkala jsem si, že tohle je přesně ta rodina kterou chci!!!Zamilovala jsem se do nich. Mezi čekáním na odpověď od první rodiny se ozvala další rodina. Říkala jsem si, ty jo to je hustý já jsem den v matchingu a už mám dvě rodiny. Z druhé rodiny jsem na první pohled moc nadšená nebyla, protože, to byla jen single HM(host mum) se skoro 3 letou holčičkou žijící v opět v Californii. Vůbec mi nevadil věk holčičky nebo moje vysněná lokalita Californie :D, ale vadilo mi to, že nebudu mít celou rodinu, že to bude nuda a taky to, že chtějí auapir až od ledna (já samozřejmě chtěla vypadnout co nejdříve). Věděla jsem ale, že je dobré mít někoho v záloze, takže jsem ji taky naspala mail s tím, že si můžeme zavolat na skypu. Ale pořád jsem čekala na odpověď od té mé "skvělé" rodiny. No čekala, čekala a čekám dodnes :D No dobře už nečekám:)Tato rodina se mi NIKDY už neozvala:D Tak jsem se zase odmilovala :D a čekala na dopověď od single HM-jmenuje se Lara. Lara naspala, že semnou ráda zaskypuje, domluvili jsme si termín hned na druhý den, na 8 ráno mého času. No řeknu Vám, že jsem byla pěkně nervozní!! Ale rozhovor byl nakonec úplně super!!! Zamilovala jsem se do Lary během pár minut!!!Věděla jsem, že tohle je ta pravá rodinka!!!Od toho telefonátu jsme si vyměňovali emaily a měli další skype i s malou Charlotte i s jejich současnou aupair Majkou z Německa. Čím více jsem s nimi byla v kontaktu a čím více jsem se o nich dozvídala, tím více jsem se do nich zamilovávalaJ Toto období poznávání trvalo 3 týdny. Potom mi konečně přišel mail, kde byla mimo jiné i tato věta: Just wanting to let you know that I would like to offer you the opportunity to match with us. Jo a bylo to tam !!!!! Jo ještě jsem zapomněla zmínit, že se mi 4 dny před matchem s Larou ozvala další rodinka se 3 dětmi opět z Californie :D Jelikož jsem věděla, že k nim nechci, že chci k Laře, tak jsem jim napsala jen takový strohý mail, takže jsem se ani pak nedivila, že se již pak neozvali :D, ale víte co? Mě už to bylo úplně jedno, protože jsem měla "SVOU RODINKU" Více o mé rodince se dozvíte v mém dalším článku. mějte se krásně a určitě budu ráda, když mi nějaký článek okomentujete.

Týna:)

Něco málo o mě

25. listopadu 2012 v 23:47 Začátky

Kdo že to vlastně jsem?
Jmenuji se Kristýna, bydlím na Kladně a ještě tento rok oslavím své 25.narozeniny.( No, vypadá to docela hrozivě, když to tak vidím napsané :D ale co bude hůř) Ještě před pár měsíci jsem si svůj život představovala nějak takto:po tom co dostuduji VŠ si najdu práci, nejlépe v Praze,do které budu dojíždět z jedné vesnice kousek od Kladna, kam jsem se se svým milovaným přítelem přestěhovala před nějakými 3 lety .V této vesnici budu žít celý zbytek života,jelikož nám tam přítel staví krásný baráček.Za 3 roky nám čáp přinese chlapečka, předtím se samozřejmě z lásky vezmeme na nějakém krásném zámečku,potom se u nás zase zastaví nějaký pták :D,tentokrát to bude vrána a donese nám holčičku,která samozřejmě bude krásná po mě:)Náš život bude plný lásky,porozumění a strávíme spolu celý zbytek života….tududumtum….no, ale znáte to, ČLOVĚK MÍNÍ, ŽIVOT MĚNÍ :D a mě se život změnil v srpnu tohoto roku,kdy se mi zbořil ten můj vysněnej domeček z karet-chápej dobře-chlap se semnou rozešel….a Tím to všechno začalo!!!!! Já vždycky chtěla jet někam do zahraničí,strávit tam nějaký čas a hlavně se naučit pořádně anglicky…ale nikdy k tomu nebyl vhodný čas,vhodné podmínky,přece jen jsem poslední skoro 4 roky měla přítele a nedokázala jsem si představit,že bych bez něj někam na delší čas odjela,říkejte si třeba že to bylo blbost nejet někam kvůli chlapovi,ale já tomu říkám láska, a jak je známo láska je kurva :D ….takže, po rozchodu jsem přesně věděla co chci,chci jet někam pryč,někde kde mohu zapomenout a nadýchat se čerstvého vzduchu,zažít spoustu věcí o kterých se mi v ČR ani nezdá,poznat nové lidi ze všech koutů světa,získat zkušenosti…Ale nejvíce co chci je se naučit pořádně anglicky! A proč právě aupair a USA? Víte co? Já po tom jet do USA nikdy nějak moc netoužila, byla to pro mě vždycky země co je moc daleko a jelikož se bojím létat, tak mě to nikdy ani nenapadlo dobrovolně sedět 9 hodin v letadle. Ale řekla jsem si: "Jestli chceš někam vypadnout, tak ať to stojí za to, takže nebuď žádný PŘIZDISRÁČ a pojeď do Ameriky." Přece jen 9 hodin v letadle se roku v Americe asi vyrovná :) No a od té doby co jsem se rozhodla, že právě tato země bude moje zaslíbená,jsem se do ní úplně zamilovala a zjistila,že tam vlastně strašně chci,že mě láká ochutnat pravého amerického hambáče,projet se po několika proudové silnici,navštívit spoustu krásných míst jako jsou různé památky,národní parky,zábavné parky….a hlavně dívat se na americké seriály v den kdy je vysílají a ne až den poté je stahovat přes torrenty :D A proč teda tam jet jako aupairka?Podle mě je práce aupair tou nejlehčí cestou jak se dostat na delší čas do US.A hlavně v tu dobu jsem si ještě myslela že je to i levná cesta jak se tam dostat,přece to stojí jen nějakých 8tis….No trošku jsem se mýlila,ano za víza a agenturu zaplatím jen tyto peníze ale s cestou do USA souvisí i další výdaje,ale o tom už v jiném článku:) Tohle asi pro představení mé osoby zatím stačilo.Mějte se krásně.

XOXO

Tinulka :D