Od vybrání agentruy až k vybrání rodinky

26. listopadu 2012 v 1:58 |  Začátky

Jakmile jsem se rozhodla, že odjedu jako aupair právě do USA, věděla jsem, že nejsnazší a nejbezpečnější cestou jako toho dosáhnout, je, jet přes agenturu. Jsem od přírody dost velkej posera, takže jet do Ameriky na vlastní pěst,tak že si seženu rodinu někde na netu, mě ani ve snu nenapadlo. Asi moc koukám na filmy, ale při představě, že si najdu rodinu někde online přes inzerát se mi vybaví jen to,že tam přijedu a v lepším případě na mě nikdo čekat nebude,v tom horším případě už vidím rodinu, co na mě po týdnu vyzkouší ostrost svých nově nabroušených nožů!!! No jak říkám posera :D Tudíž jsem si na netu našla stránky společnosti Student Agency(SA). Věděla jsem, že jedna moje kamarádka je v USA jako aupair právě s touto společností a že je s nimi spokojená. Já sama jsem s SA byla po maturitě na 6-ti týdenním jazykovém kurzu v GB a nemůžu si na jejich služby stěžovat. Po přečtení všech informací týkajících se aupair pobytu v USA jsem napsala mail do agentury s tím, že bych chtěla přijít rovnou na registrační pohovor. Ovšem než jsem šla na tento pohovor, musela jsem získat snad milion papírů, no dobře milion ne, ale bylo jich dost :) Posuďte sami:lékařské potvrzení od doktora, výpis z rejstříku trestů, kopii pasu, kopii řidičáku, pasovou fotku, charakterovou referenci a samozřejmě velice důležité dvě reference o hlídání dětí- S tím nebyl samozřejmě žádný problém, protože děti miluju že :D no a snad nejhorší věcí co jsem v této fázi musela udělat, bylo natočit video pro potenciální "host family", ale tuto část bych raději nerozebírala :D jen řeknu k tomu to, že nebýt pár skleniček vína, video by nevzniklo:) jo kamarád víno mě nikdy nezklame. Po tom, co jsem všechny potřebné věci nashromáždila, jsem se pustila do online vyplňování přihlášky. To byl taky pěkný opruz zakončený dopisem hostitelské rodině. No nemusím Vám asi říkat, že všechno co jsem řekla na tom videu, jsem opakovala i v tom dopise. No co jiného tam taky člověk má vymýšlet.
19.září jsem si to mířila přímo do Pražské pobočky SA. Samozřejmě jsem chvilku bloudila, vešla do jiné budovy SA, ale nakonec jsem úspěšně našla kancelář slečny Anety. Mimochodem byla to moc míla slečna. Náš pohovor začal nějakým papírováním, předáním všech potřebných materiálů co jsem donesla a pak to začlo….to čeho jsem se nejvíce obávala, pohovor v angličtině….a víte co? Po vojně je každý generál :D takže pohovor-totálně v pohodě :D Ne fakt ptala se mě na to proč chci jet do USA, na děti, jaká by měla být auapir, jak si představuju typickou americkou rodinu, pak série otázek co bych dělala kdyby… atd…Po tomto pohovoru následoval trapný americký psychotest.Otázka typu:když jdete ven oblékáte se sexy? :D….No prostě no comment…Po tomto "psychotestu" mi slečna již jen řekla jaký teď bude postup agentury,že nejdříve prověří dodané reference, zkontroluje online přihlášku a pokud to bude všechno v pohodě,tak pošle můj profil americké agentuře Aupaircare se kterou spolupracuje. Tak začalo první čekání:) čekala jsem na schválení do 28.září, tudíž to trvalo 9 dní. Říkala jsem si, že to čekání je hrozný, ale nenene to nejhorší čekání bylo teprve předemnou:)
Ano zasvěcení vědí, že nejhorší čekání je fáze MATCHING neboli fáze, kdy máte už svůj profil schválený, jste v databázi společnosti Aupaircare a tudíž jste viditelní pro rodiny. Systém je nastaven tak, že pokud nějaká rodina projeví o Vás zájem a jsou tedy INTERESTED, přijde Vám na mail email. A anoooo tady je ten problém, málo kdo se ubrání neustálému kontrolování emailů :D Ti chytřejší si nastaví v mobilu upozornění na mail.( já ten chytřejší člověk nebyla, ale chtěla jsem být :D bohužel se mi to nějak nepovedlo nastavit. Né není to tím, že jsem blondýna ale tím, že můj mobil je blondýn:))
Americkou agenturou jsem tedy byla schválená v noci z pátku na sobotu. V sobotu ráno se probudím, rychle kouknu na mail a vidím to tam-nejen to, že jsem schválená, ale i to, že o mě už projevila zájem první rodina. No asi Vám nemusím říkat, jak jsem skákala vysoko do stupu :D. Navíc když jsem si přečetla co je to za rodinu-Californie, 2 holčičky-8 a 11, aktivní sportovně založená rodina, takže to pravé ořechové pro mě:) Tak jsem celé dopoledne smolila email:) Říkala jsem si, že tohle je přesně ta rodina kterou chci!!!Zamilovala jsem se do nich. Mezi čekáním na odpověď od první rodiny se ozvala další rodina. Říkala jsem si, ty jo to je hustý já jsem den v matchingu a už mám dvě rodiny. Z druhé rodiny jsem na první pohled moc nadšená nebyla, protože, to byla jen single HM(host mum) se skoro 3 letou holčičkou žijící v opět v Californii. Vůbec mi nevadil věk holčičky nebo moje vysněná lokalita Californie :D, ale vadilo mi to, že nebudu mít celou rodinu, že to bude nuda a taky to, že chtějí auapir až od ledna (já samozřejmě chtěla vypadnout co nejdříve). Věděla jsem ale, že je dobré mít někoho v záloze, takže jsem ji taky naspala mail s tím, že si můžeme zavolat na skypu. Ale pořád jsem čekala na odpověď od té mé "skvělé" rodiny. No čekala, čekala a čekám dodnes :D No dobře už nečekám:)Tato rodina se mi NIKDY už neozvala:D Tak jsem se zase odmilovala :D a čekala na dopověď od single HM-jmenuje se Lara. Lara naspala, že semnou ráda zaskypuje, domluvili jsme si termín hned na druhý den, na 8 ráno mého času. No řeknu Vám, že jsem byla pěkně nervozní!! Ale rozhovor byl nakonec úplně super!!! Zamilovala jsem se do Lary během pár minut!!!Věděla jsem, že tohle je ta pravá rodinka!!!Od toho telefonátu jsme si vyměňovali emaily a měli další skype i s malou Charlotte i s jejich současnou aupair Majkou z Německa. Čím více jsem s nimi byla v kontaktu a čím více jsem se o nich dozvídala, tím více jsem se do nich zamilovávalaJ Toto období poznávání trvalo 3 týdny. Potom mi konečně přišel mail, kde byla mimo jiné i tato věta: Just wanting to let you know that I would like to offer you the opportunity to match with us. Jo a bylo to tam !!!!! Jo ještě jsem zapomněla zmínit, že se mi 4 dny před matchem s Larou ozvala další rodinka se 3 dětmi opět z Californie :D Jelikož jsem věděla, že k nim nechci, že chci k Laře, tak jsem jim napsala jen takový strohý mail, takže jsem se ani pak nedivila, že se již pak neozvali :D, ale víte co? Mě už to bylo úplně jedno, protože jsem měla "SVOU RODINKU" Více o mé rodince se dozvíte v mém dalším článku. mějte se krásně a určitě budu ráda, když mi nějaký článek okomentujete.

Týna:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Megynka | Web | 29. listopadu 2012 v 8:51 | Reagovat

Hele, nechci moc rejpat :D ale o tom tvém "příteli" vínu píšeš až moc často, možná štěstí, že to není v aj a nikdo si to nemůe přečíst :D

2 tinusevusa | 29. listopadu 2012 v 17:45 | Reagovat

no máme spolu silné pouto :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama